Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Pavel BERGMAN - BERGO
Rochlická 135
463 11 Liberec 30
tel: +420 725 530 898
fax:
info@regio-czech.cz

skype: Regio Czech

NOVINKY

arr3uloženka.cz Zdarma při objednávce nad 1999,-Kč a celkové hmotnosti do 10kg DOPRAVA ZDARMA   ... arr3Akvatron - izolace pomocí krystalizaceAKCE - sleva CO JE AKVATRON? Tento hydroizolační systém se řadí do skupiny silikátových... arr3Sanace vlhkého zdiva injektáží a injektážním krémemSanace vlhkého zdiva injektáží a injektážním krémem   Sanace vlhkého zdiva - pošlete vzlínající... arr3KIESEY - sanace vlhkého zdivaKiesey je nízkoviskózní roztok pro zhotovení infúzní clony ve zdivu na bázi organických a... arr3Oprava asfaltové střechyOprava napojení, průsaky, trhliny Plochy střech, jako ploché střechy atd. jsou vystaveny značným... arr3AKCE střecha Asfaltové Lepidlo Super cena + DOPRAVA Zdarma Asfaltové lepidlo 10 kg   Asfaltová lepicí... arr3MEM Stop plísni video ... arr3ZÁZAZNICKÁ SEKCEVytvořili jsme pro Vás zákaznickou sekci. Pokud se při nákupu na našem e-shopu zaregistujete -...

ZBOŽÍ V AKCI

 


Sanační omítky

JAK NA TO....

Vlivem vlhkého zdiva se snižuje jeho tepelně izolační schopnost. Zavlhčená omítka vlivem zamrznutí začíná praskat a tím se otvírá dalšímu přístupu vlhkosti.

V interiéru zavlhčené zdivo umožňuje výskyt plísní a hnilobnýchbakterií. Tím se snižuje komfort užívaných prostor.

Za spolupůsobení krystalizujících solí dochází k opadávání omítky a k dalšímu narušování zdiva jehož poškození může být nebezpečné i z hlediska únosnosti.

Vykrastalizované soli mohou mít hydroskopické vlastnosti. Tyto soli mohou přejímat vodu z okolního vzduchu. Spolu s kyselým deštěm jsou vhodným prostředím pro bakterie, plísně a řasy. Ty mají snahu si vlhké prostředí zachovat, a také nasávají vlhkost z okolního vzduchu.

Vlivem nepropustného obkladu stoupá vlhkost výše než u zdiva bez obkladu.

PROČ JSOU STARÉ ZDI VLHKÉ A ZASOLENÉ?

U satrého zdiva často chybí izolace, která by zamezila vzlínání kapilární vlhkosti. Současně s touto vlhkostí se přepravují rozpouštěné soli (dusičnany, chloridy a sírany), které se usazují v kapilárách a tím zmenšují jejich průměr. Tím umožňují vzlínání vody do výšky.

V průběhu ročních období se hranice vlhkosti mění od minimální (h) až po maximální (H). V této oblasti se vlhkost nejvíce odpařuje a nejvíce zde ukládají dopravené soli. Tyto hranice jsou u jednotlivých staveb rozdílné, ale zpravidla viditelné.

Voda na povrchu zdiva se odpaří, soli se vysušují a krystalizují. Tím zvětšují svůj objem a vlivem krystalického tlaku rozrušují povrchové vrstvy. Postupem času se tento proces stále opakuje a škody jsou stále patrnější.

Řadit podle 
Výrobce 

Podkladní postřík Weber.san podhoz 25 kg
Běžná cena Kč 136,00

Naše cena Kč 125,00Sanační omítka Weber.san WTA 20 kg
Běžná cena Kč 191,00

Naše cena Kč 172,00Jemná štuková omítka Weber.san 600 20 kg
Běžná cena Kč 157,00

Naše cena Kč 142,00Podkladní sanační omítka Weber.san vyrovnávací WTA 20 kg
Běžná cena Kč 172,00

Naše cena Kč 155,00Sanační jádrová omítka Weber.san mono 20 kg
Běžná cena Kč 165,00

Naše cena Kč 149,00