Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


Úvod »Vyrovnání podlahy» Trhací cement MAXDINAMIT CEMENT 15 kg


    

Trhací cement MAXDINAMIT CEMENT 15 kg

Rozpínavý cement pro demolice bez detonací

novinka akce top produkt

skladem

 

Dostupnost: do 48 hodin
Číslo produktu: 20-11-014
Výrobce: DRIZORO
Parametr 1: kbelík
Parametr 2: spotřeba-průměr vrtu 30mm/1,1kg/bm vrtu
Běžná cena Kč 5 590,00
Naše cena bez DPH: Kč 4 131,40
Naše cena s DPH (21 %):
Kč 4 999,00
Hlídací pes:
Hlídací pes

 

MAXDINAMIT CEMENT je trhací cement o vysoké bezpečnosti, který je nepostradatelný a účinný v těch případech, kde není možno použít dynamit.

MAXDINAMIT CEMENT představuje rovněž alternativu ke konvenčním trhavinám, a kromě vyšší bezpečnosti, je v mnoha případech levnější.

Po smíchání s vodou a vylitím do vrtů nastává expanzivní tuhnutí výrobku, které vyvíjí tlak proti stěnám vrtu a dochází tak k roztržení prvku určeného k demolici.

POUŽITÍ:

 • Trhání a demolice volných skal, pevného skalního podloží s volnými stěnami, pevného skalního podloží bez volných stěn.
 • Trhání nosníků a stěn, trhání pilířů. Demolice budov, trhání mostů, trhání nádrží, trezorů, sil, komínů apod.
 • Aplikace v hornictví a při výkopových pracích.
 • Při těžbě a dělení velkých bloků dekoračního kamene: mramor, přírodní kámen apod.

VÝHODY:

 • Mnohem rychlejší a ekonomičtější demolice než s použitím těžkých mechanizmů, jako jsou hydraulické nebo vibrační trhací stroje, apod.
 • MAXDINAMIT CEMENT provádí trhání bezpečným a přesným způsobem, bez vibrací a explozí, bez hluku způsobeného trhacími kladivy, bez chvění, bez vzniku plynů a jisker, bez problémů s povolováním demolic, s kontaminací a s ekologickým narušováním. Kromě toho neomezuje ostatní práce na stavbě.
 • MAXDINAMIT CEMENT nenarušuje ekosystémy, a to jak u flory, tak i fauny, což má význam zejména pro zachování nenahraditelných zdrojů při demolicích pod úrovní hladin vodních zdrojů.
 • MAXDINAMIT CEMENT nevyžaduje žádné povolení ani průkaz, může jej používat kterýkoliv pracovník na kterémkoliv místě, které může být v omezeném nebo uzavřeném prostoru, nebo obtížně přístupné.
 • MAXDINAMIT CEMENT je speciálně určen pro rizikové oblasti s přítomností výbušných nebo hořlavých látek, rovněž tak je velmi vhodný pro demolice pod úrovní hladiny vodních zdrojů.
 • Lze jej použít jak pro trhání skal, tak i železobetonu a prostého betonu.
 • Použitelný jak pro velké stavby, tak i pro drobné práce.

APLIKACE:

Účinnost výrobku MAXDINAMIT CEMENT závisí na okolní teplotě, tzn. na druhu verze použitého výrobku, na složení a stavu demolovaného prvku a na rozmístění a rozměrech vrtů: průměr a délka.

Provádění vrtů: Délka vrtu musí být téměř na celou výšku trhaného prvku (80% - 90% výšky), vrt nesmí procházet skrz celou výšku jinak by docházelo k vytékání směsi spodkem vrtu. Výjimku tvoří případ při trhání vysokých skal, kde délka vrtu musí být 105% požadované výšky dělené skály. Minimální délka vrtu musí být alespoň 5x delší než je jeho průměr.

Plán vrtů: Rozmístění vrtů musí být vždy takové, aby existovala alespoň jedna strana volná a aby expanzivní malta mohla působit svým tlakem směřujícímu k roztržení prvku. Hodnoty pro stanovení vzdáleností vrtů v závislosti na jejich průměru, okolní teplotě a druhu trhaného materiálu jsou uvedeny v tabulce (viz dále).

Příprava vrtů: Vrty musí být zbaveny uvolněného a degradovaného materiálu, prachu a jakýchkoliv jiných nečistot, které by mohly negativně ovlivňovat chování expanzivní malty. Stejně tak je nutno před plněním vrtů provést jejich vyčištění stlačeným vzduchem nebo vodou. Postupuje se odspodu směrem nahoru.

U prvků zvláště pórovitých a nasákavých, jako jsou např. betony, nebo při aplikacích za vysokých teplot nebo vystavených přímému slunečnímu záření, se doporučuje navlhčit povrch vrtů čistou vodou a zabránit, aby ve vrtech zůstala volná voda.

Příprava směsi: Každé 15 kg balení se smíchá s 3,75 – 4,20 litru čisté vody (maximálně 25% – 28% váhově). Při přípravě směsi vzniká dojem, že MAXDINAMIT CEMENT vyžaduje větší než uvedené množství vody, ale v žádném případě nepřekračovat dávkování vody nad stanovenou mez. Doporučuje se používat míchadla dostatečně silná a s nízkými otáčkami, pro dosažení optimální směsi v krátkém čase, která bude tekutá a homogenní co do vzhledu i odstínu. Do čisté a suché nádoby se nejprve vsype prášek a pak se přidává voda. Doporučuje se, aby nádoba měla alespoň dvojnásobný objem než množství připravované směsi. Směs musí být velmi kompaktní bez jakýchkoliv hrudek. Jakmile je zahájen proces míchání, je k dispozici pouze 5 minut pro dokončení míchání a pro následné vylití dovnitř vrtů.

Aplikace: Expanzivní malta se vylije z nádoby dovnitř vrtu. Nutno dbát, aby nezůstal v nalité směsi uzavřen žádný vzduch. Malta se nalije do výšky maximálně 2 – 3 cm pod okraj vrtu.

Plnění horizontálních vrtů: Existuje několik možností:

a)  Vrty se provedou s mírným sklonem a plní se obvyklým způsobem tj. gravitací.

b)  Naplnit MAXDINAMIT CEMENT do tub v podobě kartuší a vložit kartuše dovnitř vrtu.

c)  Vtlačit MAXDINAMIT CEMENT dovnitř vrtu pomocí čerpacího zařízení a následně uzavřít ústí vrtu maltou s rychlým tuhnutím typu MAXREST nebo MAXPLUG (technické listy č.2, resp. č.4), případně sádrou nebo gumovými zátkami se dvěma otvory, jeden pro vlastní plnění vrtu a druhý pro možnost unikání vzduch z vrtu a pro kontrolu plnění.

Vyplňování zaplavených vrtů: Je nutno připravit si polyetylénový sáček nebo tubu o průměru mírně větším než je průměr vrtu. Po jeho zavedení až ke dnu otvoru se přikročí k plnění otvoru směsí MAXDINAMIT CEMENT skrz plastickou tubu.

Vyplňování vertikálních vrtů: MAXDINAMIT CEMENT se nalije do otvorů přímo z nádoby za  pomocí  trychtýře nebo  podobného  zařízení. Vrty plnit přibližně 2 - 3 cm pod okraj. Pro rozsáhlé práce a pro snadnější aplikaci lze použít tlakové čerpací zařízení.

Doba reakce a vývoj expanze: MAXDINAMIT CEMENT začíná působit bezprostředně. Přestože proces dělení prvku nastává v rozmezí 12 – 48 hodin po naplnění vrtů, maximální hodnoty je dosaženo čtvrtého dne od aplikace.

Při plánování demolicí je nutno vzít v úvahu, že nejdelší operací celého procesu je vrtání a příprava vrtů a dále vlastní trhací proces, který trvá čtyři dny. Po této době lze teprve zahájit odklízení suti.

Pro dosažení stoprocentního výsledku je nezbytné dokonalé provedení systému vrtů.

Aplikační podmínky: Při teplotách od 15°C do 30°C se použije letní verze výrobku: MAXDINAMIT CEMENT-S.

Při teplotách od 5°C do 14°C se použije zimní verze: MAXDINAMIT CEMENT-W.

Minimální teplota podkladu i okolní teplota musí být vyšší než 5°C. Neprovádět aplikaci pokud se očekává pokles pod tuto hranici v následujících 24 hodinách. Neaplikovat na zmrzlé nebo jinovatkou pokryté povrchy.

Pokud okolní teplota přesahuje 30°C, je nutno MAXDINAMIT CEMENT chránit na chladnějším místě.

V případě, že okolní teplota je vyšší jak 25°C, doporučuje se nepřipravovat najednou více jak 15 kg směsi.

Čištění nářadí: Veškeré nářadí a pracovní pomůcky lze jednoduše umýt vodou bezprostředně po jejich použití. Po vytvrzení lze zbytky výrobku odstranit pouze mechanickými prostředky.

SPOTŘEBA:

Spotřeba MAXDINAMIT CEMENT je závislá na tvrdosti prvku určeného k demolici. V následující tabulce jsou orientační spotřeby výrobku pro nejběžnější případy. Pro vrty o průměru 30 mm je přibližná spotřeba 1,1 kg na 1 běžný metr vrtu. Pro vrty o průměru 40 mm je pak spotřeba přibližně 2,0 kg na 1 metr běžný vrtu. Doporučuje se provést předem zkoušky in-situ pro stanovení přesné spotřeby a pro správné rozmístění vrtů.

 

Druh vrtaného materiálu

Standardní rozmístění vrtů (v mm)

Spotřeba (kg/m3)

Průměr vrtu 30 mm

Průměr vrtu 40 mm

Obnažená skála

Měkká

360 – 480

500 – 600

2 – 5

Střední

300 – 390

400 – 500

3 – 7

Tvrdá

180 – 330

300 – 400

5 – 10

Skála v terénu (ze dvou stran obnažená)

Měkká

300 – 450

400 – 600

5 – 10

Střední

240 – 360

300 – 500

6 – 15

Tvrdá

150 – 300

300 – 400

10 – 20

Beton

Prostý

300 – 400

400 – 600

4 – 8

Armovaný

150 – 240

200 – 300

15 – 35

V případě armovaného betonu se doporučuje provést předem zkoušku

Spotřeba MAXDINAMIT CEMENT závisí na množství výztuže a způsobu vyztužení trhaného prvku

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ:

 • Pro aplikaci MAXDINAMIT CEMENT je bezpodmínečně nutno dodržovat veškeré instrukce upřesněné v předchozím textu. V opačném případě může dojít k prudkému vypuzení nebo vytrysknutí materiálu z vrtu. Z tohoto důvodu musí být po naplnění vrtů zakázán vstup osobám a veřejnosti do pracovního prostoru.
 • Používat ochranné brýle v průběhu celého procesu demolice. Nedívat se přímo do naplněných vrtů minimálně v prvních osmi hodinách po jejich naplnění.
 • Nepřidávat k MAXDINAMIT CEMENT kamenivo, cement ani jiné nespecifikované složky.
 • Nepoužívat zbytky z předchozí směsi pro přípravu nové směsi.
 • V případě nejasností nebo pro další informace kontaktujete Technické oddělení.

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.

Hlídací pes
Watch DOG


Informovat na e-mail při změně:


       když cena klesne pod

        když produkt bude na skladě


Zadejte Váš e-mail: Opište text z obrázku: *
captcha