Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


Úvod » Roztrhání betonu, skály » Trhací cement MAXDINAMIT CEMENT 15 kg


    

Trhací cement MAXDINAMIT CEMENT 15 kg

Rozpínavý cement pro demolice bez detonací

novinka akce top produkt

skladem

 

Dostupnost: do 48 hodin
Číslo produktu: 20-11-014
Výrobce: DRIZORO
Parametr 1: kbelík
Parametr 2: spotřeba-průměr vrtu 30mm/1,1kg/bm vrtu
Cena před slevou Kč 5 590,00
Naše cena bez DPH: Kč 4 131,40
Naše cena s DPH (21 %):
Kč 4 999,00
Hlídací pes:
Hlídací pes

 

MAXDINAMIT CEMENT je trhací cement o vysoké bezpečnosti, který je nepostradatelný a účinný v těch případech, kde není možno použít dynamit.

MAXDINAMIT CEMENT představuje rovněž alternativu ke konvenčním trhavinám, a kromě vyšší bezpečnosti, je v mnoha případech levnější.

Po smíchání s vodou a vylitím do vrtů nastává expanzivní tuhnutí výrobku, které vyvíjí tlak proti stěnám vrtu a dochází tak k roztržení prvku určeného k demolici.

POUŽITÍ:

 • Trhání a demolice volných skal, pevného skalního podloží s volnými stěnami, pevného skalního podloží bez volných stěn.
 • Trhání nosníků a stěn, trhání pilířů. Demolice budov, trhání mostů, trhání nádrží, trezorů, sil, komínů apod.
 • Aplikace v hornictví a při výkopových pracích.
 • Při těžbě a dělení velkých bloků dekoračního kamene: mramor, přírodní kámen apod.

VÝHODY:

 • Mnohem rychlejší a ekonomičtější demolice než s použitím těžkých mechanizmů, jako jsou hydraulické nebo vibrační trhací stroje, apod.
 • MAXDINAMIT CEMENT provádí trhání bezpečným a přesným způsobem, bez vibrací a explozí, bez hluku způsobeného trhacími kladivy, bez chvění, bez vzniku plynů a jisker, bez problémů s povolováním demolic, s kontaminací a s ekologickým narušováním. Kromě toho neomezuje ostatní práce na stavbě.
 • MAXDINAMIT CEMENT nenarušuje ekosystémy, a to jak u flory, tak i fauny, což má význam zejména pro zachování nenahraditelných zdrojů při demolicích pod úrovní hladin vodních zdrojů.
 • MAXDINAMIT CEMENT nevyžaduje žádné povolení ani průkaz, může jej používat kterýkoliv pracovník na kterémkoliv místě, které může být v omezeném nebo uzavřeném prostoru, nebo obtížně přístupné.
 • MAXDINAMIT CEMENT je speciálně určen pro rizikové oblasti s přítomností výbušných nebo hořlavých látek, rovněž tak je velmi vhodný pro demolice pod úrovní hladiny vodních zdrojů.
 • Lze jej použít jak pro trhání skal, tak i železobetonu a prostého betonu.
 • Použitelný jak pro velké stavby, tak i pro drobné práce.

APLIKACE:

Účinnost výrobku MAXDINAMIT CEMENT závisí na okolní teplotě, tzn. na druhu verze použitého výrobku, na složení a stavu demolovaného prvku a na rozmístění a rozměrech vrtů: průměr a délka.

Provádění vrtů: Délka vrtu musí být téměř na celou výšku trhaného prvku (80% - 90% výšky), vrt nesmí procházet skrz celou výšku jinak by docházelo k vytékání směsi spodkem vrtu. Výjimku tvoří případ při trhání vysokých skal, kde délka vrtu musí být 105% požadované výšky dělené skály. Minimální délka vrtu musí být alespoň 5x delší než je jeho průměr.

Plán vrtů: Rozmístění vrtů musí být vždy takové, aby existovala alespoň jedna strana volná a aby expanzivní malta mohla působit svým tlakem směřujícímu k roztržení prvku. Hodnoty pro stanovení vzdáleností vrtů v závislosti na jejich průměru, okolní teplotě a druhu trhaného materiálu jsou uvedeny v tabulce (viz dále).

Příprava vrtů: Vrty musí být zbaveny uvolněného a degradovaného materiálu, prachu a jakýchkoliv jiných nečistot, které by mohly negativně ovlivňovat chování expanzivní malty. Stejně tak je nutno před plněním vrtů provést jejich vyčištění stlačeným vzduchem nebo vodou. Postupuje se odspodu směrem nahoru.

U prvků zvláště pórovitých a nasákavých, jako jsou např. betony, nebo při aplikacích za vysokých teplot nebo vystavených přímému slunečnímu záření, se doporučuje navlhčit povrch vrtů čistou vodou a zabránit, aby ve vrtech zůstala volná voda.

Příprava směsi: Každé 15 kg balení se smíchá s 3,75 – 4,20 litru čisté vody (maximálně 25% – 28% váhově). Při přípravě směsi vzniká dojem, že MAXDINAMIT CEMENT vyžaduje větší než uvedené množství vody, ale v žádném případě nepřekračovat dávkování vody nad stanovenou mez. Doporučuje se používat míchadla dostatečně silná a s nízkými otáčkami, pro dosažení optimální směsi v krátkém čase, která bude tekutá a homogenní co do vzhledu i odstínu. Do čisté a suché nádoby se nejprve vsype prášek a pak se přidává voda. Doporučuje se, aby nádoba měla alespoň dvojnásobný objem než množství připravované směsi. Směs musí být velmi kompaktní bez jakýchkoliv hrudek. Jakmile je zahájen proces míchání, je k dispozici pouze 5 minut pro dokončení míchání a pro následné vylití dovnitř vrtů.

Aplikace: Expanzivní malta se vylije z nádoby dovnitř vrtu. Nutno dbát, aby nezůstal v nalité směsi uzavřen žádný vzduch. Malta se nalije do výšky maximálně 2 – 3 cm pod okraj vrtu.

Plnění horizontálních vrtů: Existuje několik možností:

a)  Vrty se provedou s mírným sklonem a plní se obvyklým způsobem tj. gravitací.

b)  Naplnit MAXDINAMIT CEMENT do tub v podobě kartuší a vložit kartuše dovnitř vrtu.

c)  Vtlačit MAXDINAMIT CEMENT dovnitř vrtu pomocí čerpacího zařízení a následně uzavřít ústí vrtu maltou s rychlým tuhnutím typu MAXREST nebo MAXPLUG (technické listy č.2, resp. č.4), případně sádrou nebo gumovými zátkami se dvěma otvory, jeden pro vlastní plnění vrtu a druhý pro možnost unikání vzduch z vrtu a pro kontrolu plnění.

Vyplňování zaplavených vrtů: Je nutno připravit si polyetylénový sáček nebo tubu o průměru mírně větším než je průměr vrtu. Po jeho zavedení až ke dnu otvoru se přikročí k plnění otvoru směsí MAXDINAMIT CEMENT skrz plastickou tubu.

Vyplňování vertikálních vrtů: MAXDINAMIT CEMENT se nalije do otvorů přímo z nádoby za  pomocí  trychtýře nebo  podobného  zařízení. Vrty plnit přibližně 2 - 3 cm pod okraj. Pro rozsáhlé práce a pro snadnější aplikaci lze použít tlakové čerpací zařízení.

Doba reakce a vývoj expanze: MAXDINAMIT CEMENT začíná působit bezprostředně. Přestože proces dělení prvku nastává v rozmezí 12 – 48 hodin po naplnění vrtů, maximální hodnoty je dosaženo čtvrtého dne od aplikace.

Při plánování demolicí je nutno vzít v úvahu, že nejdelší operací celého procesu je vrtání a příprava vrtů a dále vlastní trhací proces, který trvá čtyři dny. Po této době lze teprve zahájit odklízení suti.

Pro dosažení stoprocentního výsledku je nezbytné dokonalé provedení systému vrtů.

Aplikační podmínky: Při teplotách od 15°C do 30°C se použije letní verze výrobku: MAXDINAMIT CEMENT-S.

Při teplotách od 5°C do 14°C se použije zimní verze: MAXDINAMIT CEMENT-W.

Minimální teplota podkladu i okolní teplota musí být vyšší než 5°C. Neprovádět aplikaci pokud se očekává pokles pod tuto hranici v následujících 24 hodinách. Neaplikovat na zmrzlé nebo jinovatkou pokryté povrchy.

Pokud okolní teplota přesahuje 30°C, je nutno MAXDINAMIT CEMENT chránit na chladnějším místě.

V případě, že okolní teplota je vyšší jak 25°C, doporučuje se nepřipravovat najednou více jak 15 kg směsi.

Čištění nářadí: Veškeré nářadí a pracovní pomůcky lze jednoduše umýt vodou bezprostředně po jejich použití. Po vytvrzení lze zbytky výrobku odstranit pouze mechanickými prostředky.

SPOTŘEBA:

Spotřeba MAXDINAMIT CEMENT je závislá na tvrdosti prvku určeného k demolici. V následující tabulce jsou orientační spotřeby výrobku pro nejběžnější případy. Pro vrty o průměru 30 mm je přibližná spotřeba 1,1 kg na 1 běžný metr vrtu. Pro vrty o průměru 40 mm je pak spotřeba přibližně 2,0 kg na 1 metr běžný vrtu. Doporučuje se provést předem zkoušky in-situ pro stanovení přesné spotřeby a pro správné rozmístění vrtů.

 

Druh vrtaného materiálu

Standardní rozmístění vrtů (v mm)

Spotřeba (kg/m3)

Průměr vrtu 30 mm

Průměr vrtu 40 mm

Obnažená skála

Měkká

360 – 480

500 – 600

2 – 5

Střední

300 – 390

400 – 500

3 – 7

Tvrdá

180 – 330

300 – 400

5 – 10

Skála v terénu (ze dvou stran obnažená)

Měkká

300 – 450

400 – 600

5 – 10

Střední

240 – 360

300 – 500

6 – 15

Tvrdá

150 – 300

300 – 400

10 – 20

Beton

Prostý

300 – 400

400 – 600

4 – 8

Armovaný

150 – 240

200 – 300

15 – 35

V případě armovaného betonu se doporučuje provést předem zkoušku

Spotřeba MAXDINAMIT CEMENT závisí na množství výztuže a způsobu vyztužení trhaného prvku

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ:

 • Pro aplikaci MAXDINAMIT CEMENT je bezpodmínečně nutno dodržovat veškeré instrukce upřesněné v předchozím textu. V opačném případě může dojít k prudkému vypuzení nebo vytrysknutí materiálu z vrtu. Z tohoto důvodu musí být po naplnění vrtů zakázán vstup osobám a veřejnosti do pracovního prostoru.
 • Používat ochranné brýle v průběhu celého procesu demolice. Nedívat se přímo do naplněných vrtů minimálně v prvních osmi hodinách po jejich naplnění.
 • Nepřidávat k MAXDINAMIT CEMENT kamenivo, cement ani jiné nespecifikované složky.
 • Nepoužívat zbytky z předchozí směsi pro přípravu nové směsi.
 • V případě nejasností nebo pro další informace kontaktujete Technické oddělení.

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.

Hlídací pes
Watch DOG


Informovat na e-mail při změně:


       když cena klesne pod

        když produkt bude na skladě


Zadejte Váš e-mail: Opište text z obrázku: *
captcha