Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
MEM Suchá zeď vytváří novou a trvalou vodorovnou izolaci proti vzlínající vlhkosti ve veškerých běžných zděných konstrukcích z betonu, vápenopískových cihel, cihelného zdiva atd. Lze aplikovat z vnitřního i venkovního prostředí.
Přípravek MEM Suchá zeď lze aplikovat do vlhkého zdiva.
Sanace vlhkého zdiva injektáží
Sanace vlhkého zdiva - pošlete vzlínající vlhkost zpátky do země!
O vzlínající vlhkosti se mluví tehdy, pokud zemní vlhkost v důsledku kapilární elevace vzlíná zdivem vzhůru. U správně odizolovaného zdiva k tomuto jevu nemůže docházet. Chybějící nebo poškozená vodorovná nebo svislá izolace obvodového zdiva jsou rychlou příčinou pronikání vlhkosti do objektu.
Zhotovením nové vodorovné izolace ve zdivu získáte vodotěsnou vrstvu, která brání vzlínání vlhkosti zdivem. MEM pro tyto účely nabízí dvě opatření: vodorovnou zábranu ve zdivu pomocí beztlakové injektáže přípravkem MEM SUCHÁ ZEĎ a vodorovnou zábranu v ložné spáře zdiva injektážním krémem MEM SUCHÁ ZEĎ - SNADNO A RYCHLE.
S pracovním postupem zhotovení vodorovné izolace ve zdivu se seznámíte v následujícím textu.
Sanace vlhkého zdiva výrobkem MEM Suchá zeď
Jako první Vám chceme představit technologii beztlakové injektáže přípravkem MEM SUCHÁ ZEĎ. Při této metodě prosakuje sanační tekutina předem navrtanými vrty do zdiva, kde zužuje kapiláry a brání vzlínání vlhkosti. Po vytvrdnutí přípravku vznikne ve zdivu plnohodnotná vodorovná izolace.
Potřebujete:
MEM SUCHÁ ZEĎ, MEM TRYCHTÝŘ NA INJEKTÁŽE, MEM STĚRKA NA VRTY, MEM PRUŽNÁ MALTA
Pracovní pomůcky: ocelový kartáč, metr, tužka, vrtačka, vrták 10 - 12 mm, hladítko
Pracovní postup:
Odstraňte staré nátěry, volnou omítku, nečistoty, prach atd. Poškozená místa, jako otevřené spáry vyplňte a uzavřete MEM PRUŽNOU MALTOU. Trhliny a dutiny vyplňte MEM STĚRKOU NA VRTY.
Zhotovte cca 10 cm nad podlahou první řadu vrtů s roztečí max 10 cm. Druhou řadu vrtů vrtejte max. 5 - 6 cm nad první řadou a s boční přesazením o polovinu tzv. cik-cak (obr. A). Ve vlhkých rozích zhotovte směrem nahoru ještě další dvě řady vrtů. Průměr vrtáku: 10 - 12 mm, hloubka vrtání: 2/3 tloušťky zdiva.
Připravené vrty vyčistěte vysavačem apod.. osaďte MEM TRYCHTÝŘE NA INJEKTÁŽE a vyplňte přípravkem MEM SUCHÁ ZEĎ (obr. B).
MEM SUCHOU ZEĎ pravidelně dolévejte do doby, kdy zdivo nepřijímá již žádnou tekutinu. Tato doba činí zpravidla 6 - 14 dnů, v závislosti na tloušťce zdiva.
K uzavření vrtů použijte směs stěrkové konzistence, připravenou z MEM STĚRKY NA VRTY, MEM SUCHÉ ZDI a vody. Špičku použitého MEM TRYCHTÝŘE NA INJEKTÁŽE zkraťte o cca 3 - 5 cm. Vyplňte jej připravenou stěrkou a vhodným dřívkem natlačte do každého vrtu (obr. C). Přebytečnou stěrku můžete do vrtu zatlačit hladítkem a na hladko stáhnout. Nová vodorovná izolace by vždy měla být zhotovena s přesahem cca 30 - 50 cm na obě strany od zóny s poškozenou izolací.
Doporučení pro bezvadné zdivo:
Nová vodorovná izolace by vždy měla být zhotovena s přesahem cca 30 - 50 cm na obě strany od zóny s poškozenou izolací.
U normálního zdiva vrtejte vrty směrem dolů pod úhlem 35°.
U přírodního kamene, jako granitu apod. málo pórovitých materálů vrtejte přímo do spáry.
Vnitřní prostor dutinového zdiva musí být před zahájením sanace vyplněn MEM STĚRKOU NA VRTY. Pokud je poté plánováno zhotovení vodorovné izolace, míchá se MEM STĚRKA NA VRTY pouze s vodou. Tvrdnutí stěrky trvá, v závislosti na tloušťce zdiva, několik dnů.